Teras Kapatma

Ankara Teras Kapatma

Teras Kapatma

Değişik görünüm ve özelliklere sahip olan teras alanlarının üst kısımlarının cam, ahşap vb malzemeler kullanılarak kapalı hale getirilmesi işlemi teras kapatma olarak ifade edilir. Farklı şekillerde yapılan bu kapatma işleminde sadece üst kısım ya da yanlar da dahil olmak üzere komple kapatma yapılabilir. Görsel kaygının çözülmesinin yanı sıra terasların her zaman kullanılabilmesi için de yapılan bu kapama ile ek yaşam alanları elde edilir. Böylece yağmur, güneş, kar gibi hava koşullarına karşı teraslar daha korunaklı hale gelecektir. İstenilen görünümün elde edilebilmesi için bu alanda uzman bir firma ile çalışılması gerekir. Bunun için gerekli her türlü ekip ve ekipman teras kapatma firmaları tarafından sağlanacak olup üretim ve kurulum işlemleri titizlikle gerçekleştirilir.

Teras Kapatmanın Faydaları Nelerdir?

Kış sezonunda sıklıkla karşılaşılan yağışlı havanın terasa ve binaya zarar vermesini önleyen teras kapatma sistemleri içerisinde özellikle ahşap ve cam olan modeller daha fazla tercih edilir. Ahşap teras kapatma çeşitleri terası ilkbahar yaz aylarında güneşe karşı da koruyacaktır. Cam kapatma modelleri genellikle manzaralı alanlar için daha uygundur. Böylece kalabalık misafirler ile keyifli vakit geçirmek için yeni bir mekan oluşturulabilir. Terası kirlilik ve ses gibi etkenlere karşı da koruyan teras kapatma sistemleri hem estetik hem de ekonomik olmasıyla bilinir. Üretimlerin başarılı sonuçlar verebilmesi için profesyonellik ve tecrübe konularından ödün verilmemesi gerekir.

Teras Kapatma Çeşitleri Nelerdir?

Halk arasında teras kapatma denildiğinde genellikle akla ilk olarak ahşap teras kapatma modelleri gelir. Yalnızca çatı kısmının ahşap malzeme ile kapatıldığı bu model diğerlerine kıyasla biraz daha maliyetlidir. Cam kapatma modelleri ise her eve uygulanmaz. Bunun için evin uygun özelliklere sahip bir terası bulunmalıdır. Bunlara alternatif olarak taş kaplamalı, lambiri, rabıta teras kapatma yöntemleri de tercih edilebilir. Türü ne olursa olsun tüm sistemlerde ilk olarak dış ölçüler alınır ve buna göre eğim payları ile saçaklar hesaplanır. Taşıyıcı aksamın kurulmasının ardından ana malzeme yerleştirilir. Su izolasyonu ile çatı kaplaması yapıldıktan sonra detaylar da incelenerek çatı teras kaplama işlemine son verilir.

Sosyal Medyamız :

Müşteri Yorumları

 1. İbrahim S****

  Soğuk havalarda terasımızı kullanamıyorduk.Terasımızı tam da isteğimiz gibi kapattılar.İçeriye soğuk hava girişi neredeyse kesildi.

 2. Mehmet Y****

  Terasımızın çatısını kapattırdım.Kullandıkları malzeme çok dayanıklı.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

 3. Hakan T****

  Daha önce yaptırdığım kaplamalar kısa sürede eskidi.Bu sefer uzun süre kullanabilecğimi düşünüyorum.

 4. Halil M****

  Verilen hizmet son derece kaliteli.Çalışanlar müşterilerle ilgili ve müşterilerinin isteklerini yerine getirmek için çabalıyorlar.